fbpx

Žingsnis į istorija: virtuali realybė klasėje ir Lietuvos partizanų istorija

Europos istorijos širdyje Lietuva neša pasakojimus apie drąsą ir pasipriešinimą, kurie išlieka neatsiejama tautos tapatybe. Tarp jų išsiskiria Lietuvos partizanų istorija, atspindinti tvirto atsparumo sovietų okupacijos laikotarpiu po Antrojo pasaulinio karo.

 

Kas yra partizanai? Kaip pateikti informaciją mokiniams?

Partizanai, vadinami „Nematoma armija“, vadovavo partizaniniam karui prieš sovietų pajėgas, simbolizuojančius Lietuvos kovą už laisvę. Tačiau perteikti šių sudėtingų istorinių įvykių esmę studentams dažnai gali būti sudėtinga. Tradiciniai mokymo metodai gali neįtraukti studentų, o tai gali lemti paviršutinišką dalyko supratimą.

 

Ko trūksta mokiniams, kad jie noriai įsitrauktų į mokymosi procesą?

Čia įsijungia virtualioji realybė (VR), kuri suteikia transformacinį požiūrį į švietimą. VR siūlo svaiginančią, interaktyvią patirtį, paverčiančią mokymąsi patrauklia kelione. Užuot pasyviai skaitydami apie istorinius įvykius, mokiniai gali juos praktiškai išgyventi, giliau suvokdami ir vertindami praeitį.

 

Pavyzdžiui, įsivaizduokite VR pamoką, kuri nukelia studentus į tankius miškus, kur Lietuvos partizanai organizavo pasipriešinimą. Jie patirs sudėtingą reljefą, atšiaurias sąlygas ir įtemptą slaptų susitikimų atmosferą. Tokia įtraukianti kelionė ne tik moko; ji nukelia mokinius į praeitį, padeda jiems asmeniškai suvokti partizanų išbandymus ir vargus.

 

Be to, VR integravimas į švietimą sklandžiai dera su Lietuvos iniciatyva „Kultūros pasas“. Siūlydamas praktinį istorijos supratimą, VR prisideda prie mokinių kultūrinio raštingumo ugdymo, puoselėja turtingą paveldo ir tapatybės jausmą. Virtualios realybės edukacija “Partizanų paslaptys” įtraukiantis renginys moksleiviams.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad VR gali pakeisti istorijos mokymą, padaryti jį patrauklesnį ir paveikesnį. Lietuvos partizanų istorija, kaip ir daugelis kitų istorinių įvykių, gali būti efektyviai atgaivinta naudojant šią technologiją. Pritaikę VR, pedagogai turi galimybę pakurstyti mokinių aistrą istorijai, pakeisti jų suvokimą ir sąveiką su praeitimi.